вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna prędko się niszczą i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий